Grille ogrodowe i akcesoria marki Master Grill&Party

Filtry close

Dobre tanie grille ogrodowe

Dobry podstawowy grill ogrodowy to wydatek od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Kupujący najtańsze modele wybierają przede wszystkim ruszt o określonej wielkości. Liczy się też wyposażenie, dostęp do akcesoriów i dobry wygląd. W naszym sklepie dostępne są dobre tanie grille ogrodowe, które sprawdzą się w ogrodzie, na kempingu czy plenerowym pikniku. Oprócz tego oferujemy wiele przydatnych akcesoriów, które ułatwiają przygotowywanie posiłków i sprawiają, że grillowanie staje się przyjemniejsze.

Szukając nowego grilla, warto pamiętać, że dobry tani grill ogrodowy dla różnych użytkowników może oznaczać coś innego, dlatego w naszym sklepie oferujemy wszystkie popularne na polskim rynku modele. Jednym z częściej wybieranych są blaszane grille bez pokrywy – taki model w zupełności wystarcza do grillowania, a na niektórych można też piec. Jednocześnie wyraźnie widać, że coraz więcej grillujących oczekuje więcej precyzji i kontroli podczas grillowania. Najlepsze parametry pod tym kątem oferują grille ogrodowe opalane gazem, które stają się coraz popularniejsze.

Jak grill ogrodowy wybrać?

Klasyczne grillowanie kojarzy się z otwartym rusztem, pod którym tli się węgiel, a intensywność grillowania reguluje się, podnosząc lub opuszczając ruszt. Wszyscy znamy wady i zalety grillowania na takim sprzęcie. Dla wielu grillujących nawet niewielkie okrągłe i prostokątne otwarte grille ogrodowe wystarczają do tego, żeby przygotować ulubione mięso i warzywa. Zazwyczaj gdy smakosz zaczyna szukać urozmaicenia i dodatkowych możliwości, zastanawia się nad zakupem bardziej zaawansowanego modelu.

Pierwszym krokiem może być sprawdzenie ofert na większe ogrodowe grille z pokrywą. Okazuje się, że grill z pokrywą daje więcej możliwości i pozwala lepiej kontrolować proces grillowania. Zamknięcie komory wokół rusztu pozwala utrzymać i kontrolować temperaturę na ruszcie, przyspiesza grillowanie bezpośrednie i umożliwia wolne grillowanie oraz pieczenie. To właśnie dlatego osoby ceniące charakterystyczny smak wolno grillowanego i wędzonego mięsa szukają grilli umożliwiających precyzyjne kontrolowanie temperatury.

Zaawansowane grille z wędzarnią lub modele opalane gazem pozwalają precyzyjnie kontrolować temperaturę i wilgotność na ruszcie. Dzięki dodatkowym akcesoriom można na nich wędzić i przygotowywać rewelacyjne mięsa wolno grillowane. Grille gazowe umożliwiają utrzymanie stałej temperatury – wystarczy odpowiednie ustawienie przepustnic palników. To doskonałe rozwiązanie do długiego grillowania i wędzenia z zastosowaniem akcesoriów do aromatyzowania mięs ziołami i dymem wybranych gatunków drewna.

Rodzaje grilli ogrodowych

W ofercie naszego sklepu dostępnych jest kilka rodzajów grilli ogrodowych, w tym grille otwarte, z pokrywą oraz większe i mniejsze modele opalane gazem.

Otwarte grille ogrodowe – to klasyka grillowania. Otwarte grille dostępne są w klasycznej formie na wysokich stojakach z kółkami lub bez. Można wybierać również pomiędzy efektownie stylizowanymi grillami wahadłowymi i paleniskami, które w plenerze prezentują się wręcz ikonicznie. Tam, gdzie liczy się styl i klimat, grill wahadłowy lub palenisko z rusztem mogą okazać się najlepszym wyborem.
Grille ogrodowe z pokrywą – to rozwiązanie dla tych, którzy koncentrują się na jakości przygotowywanych potraw. Pokrywa daje kontrolę nad temperaturą, co pozwala grillować pośrednio, a na większych grillach nawet wędzić. Najmniejsze grille z pokrywą są dostępne w formie efektownych żeliwnych kociołków myśliwskich, większe to typowe grille ogrodowe z okrągłym lub prostokątnym rusztem. Wybierając grill z pokrywą z myślą o grillowaniu pośrednim (pieczeniu) i wędzeniu, warto zainwestować w model wyposażony w większy ruszt, który pomieści we wnętrzu wszystkie dodatkowe akcesoria.
Grille ogrodowe do wędzenia – długo grillowane mięsa to klasyka barbecue. Jakość tak przygotowanych potraw mówi sama za siebie. Wolne grillowanie to dyscyplina dla cierpliwych, którzy znają teorię i potrafią korzystać z akcesoriów do wędzenia i aromatyzowania potraw. Kupując grill z myślą o wędzeniu, warto rozważyć model opalany gazem. Gazowe grille ogrodowe okazują się bardzo wygodne podczas długiego grillowania pośredniego i jeszcze dłuższego wędzenia.

Ile kosztuje dobry grill ogrodowy?

Ceny dobrych grilli ogrodowych z małymi rusztami to wydatek do 350 zł. Większe modele i proste grille gastronomiczne to wydatek od 500 zł wzwyż. W podobnej cenie można nabyć grill z pokrywą, trzeba jednak zwrócić uwagę na wyposażenie danego modelu, szczególnie jeśli planujemy dłuższe sesje z grillowaniem pośrednim na grillu węglowym. Wybierając model z pokrywą, dobrze jest wybrać grill z popielnikiem, który ułatwia oczyszczanie paleniska z popiołu przed uzupełnieniem węgla w trakcie grillowania.

Dobrze wyposażone mniejsze grille z pokrywą można nabyć za cenę do 600 zł. Taki sam budżet wystarczy na zakup prostego małego gazowego grilla ogrodowego z rusztem o powierzchni około 1200 cm2. Grill gazowy w podobnym budżecie jest wyposażony w solidny wózek z półką, dwa palniki i zintegrowaną pokrywę. Większy budżet pozwala kupić lepiej wyposażony i większy grill, który sprawdzi się także jako piekarnik, wędzarnia i plenerowa kuchenka. Cena najlepszych grilli gazowych przekracza 4000 zł.

Akcesoria, które przydają się podczas grillowania

O ile nie każdy potrzebuje dużego profesjonalnego grilla z wieloma dodatkowymi funkcjami, to większość grillujących korzysta z podobnych akcesoriów. Kupując nowy grill ogrodowy, warto zastanowić się nad zakupem niektórych z nich. Użytkownicy grilli węglowych powinni zadbać o zapas węgla i podpałki. Mogą być także zainteresowani zakupem miechów lub dmuchaw, które ułatwiają rozpalenie grilla i skracają czas uzyskania odpowiedniej temperatury. Podczas grillowania po zmroku może przydać się mocna ledowa lampka na baterię do oświetlania rusztu.

Warto też pamiętać o tym, że każdy grill ogrodowy trzeba czyścić. Większość współczesnych modeli jest wyposażona w elementy, których wielkość pozwala na mycie ich w zmywarkach, ale i tak czasem przydają się solidne szczotki do czyszczenia rusztów i palenisk, szczególnie w większych grillach. Dobrze jest też zadbać o zestaw podstawowych sztućców do grillowania. Nie zaszkodzi również zwrócenie uwagi na akcesoria do grillowania warzyw czy też do pieczenia. Perforowane kosze, patelnie i brytfanny na wodę oraz aromatyczne zioła mogą przesądzić o kulinarnym sukcesie podczas kolejnego barbecue.

... pokaż wszystko