Żelazka

Filtry close

Żelazko do prasowania – idealne ubrania bez zagnieceń

Aby nienagannie się prezentować, większość z nas przed wyjściem z domu chwyta za żelazko. Usunięcie zagnieceń, szczególnie z niektórych tkanin, wymaga precyzji, czasu i cierpliwości. Z myślą o wszystkich osobach pragnących maksymalnie ułatwić sobie mało lubianą czynność przygotowaliśmy ofertę żelazek do prasowania cenionych producentów. Oto najlepsze żelazka, z którymi wyprasujesz każde ubranie bez szkody dla kondycji materiału.

Jak wybrać dobre żelazko? Kilka cennych wskazówek

Żelazko do prasowania jest podstawowym sprzętem AGD niezbędnym w każdym domu. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego modelu może być nie lada wyzwaniem! Na półkach sklepowych znajdziesz wiele urządzeń o zróżnicowanych parametrach. Jak wybrać dobre żelazko? Aby nowy sprzęt dobrze służył przez wiele lat, należy zwrócić uwagę na kilka czynników:
● Moc – najważniejszy parametr odpowiadający za szybkość nagrzewania się stopy. W ogromnej mierze wpływa na komfort użytkowania i rezultat pracy. Co ważne, żelazka o dużej mocy, zarówno tradycyjne, jak i z generatorami pary, cechują się dużą efektywnością w zakresie wytwarzania pary. Najpopularniejsze modele mają od 2400 W mocy.
● Stopa – podstawa żelazka ma kontakt z ubraniami, dlatego tak ważne jest, aby nie niszczyła powierzchni delikatnych materiałów. Stopa żelazka powinna gładko sunąć po tkaninie, nie powodując jej przywierania, wyróżniać się dużą odpornością na uszkodzenia (a w szczególności zarysowania) oraz przypalenia. Do najchętniej kupowanych modeli zaliczamy żelazka ze stopą ceramiczną, stalową, ceramiczno-tytanową, ceramiczno-turmalinową, eloxalową i szafirową.
● Funkcja samoczyszczenia – dobre żelazko wyposażone jest w funkcję samoczyszczenia stopy oraz kanalików parowych, w których odkłada się osad mogący prowadzić do poważnego uszkodzenia sprzętu.
● Bezpieczne użytkowanie – kto z nas nie zastanawiał się kiedyś, czy wyłączył żelazko przed wyjściem z domu? Mając urządzenie z automatycznym wyłącznikiem, nie musisz zadręczać się uporczywymi myślami. Dobre żelazko z automatycznym systemem wyłączania (zwanym potocznie strażakiem) samoczynnie wyłączy się po określonym czasie. Zasada działania jest prosta – jeśli przestaniesz używać włączonego do źródła zasilania urządzenia, po kilku minutach stopa zacznie się robić coraz chłodniejsza, aż całkiem wystygnie, nie stwarzając żadnego zagrożenia.
● System antywapienny – rozwiązanie pozwalające usuwać kamień gromadzący się w kanalikach i osadzający się na stopie.
● Blokada kapania zapobiegająca wyciekowi wody.
Wśród dostępnych na rynku modeli wyróżnić możemy kilka rodzajów urządzeń. Żelazka elektryczne dzielą się na: parowe, turystyczne, z generatorem pary oraz generatory pary.

Lekkie żelazko parowe – uniwersalne rozwiązania zawsze w cenie!

Lekkie żelazko parowe o dużej mocy jest najbardziej uniwersalnym wyborem. Poręczne, wygodne w użyciu urządzenia doskonale poradzą sobie z mocnymi zagnieceniami na tkaninach różnego typu, nawet tych najbardziej delikatnych. Generowana para wodna wnika w głąb włókien, zmiękczając je i ułatwiając prasowanie. Możesz mieć pewność, że dzięki nowemu żelazku elegancka koszula będzie prezentować się doskonale! Zadowolenie naszych klientów jest dla nas priorytetem, dlatego oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty z katalogów uznanych producentów. W naszej ofercie znajdziesz żelazka na parę Philips, urządzenia marki Tefal, Eldom, Braun, Clatronic. Wśród proponowanych modeli nie zabrakło kompaktowych żelazek turystycznych oraz poręcznych, przenośnych parownic.

Sklep internetowy Selgros24.pl – niska cena, najwyższa jakość

Nasz sklep on-line został stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach stawiających na wygodę. Naszymi atutami są sprawna obsługa, szybka wysyłka oraz szeroki wachlarz produktów. Na wirtualnych półkach sklepowych prezentujemy ogrom wysokiej klasy modeli o doskonałych parametrach. Jaka jest cena żelazka? Koszty zakupu uzależnione są od typu urządzenia, producenta i parametrów. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że wybierasz bezkompromisowy standard w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

... pokaż wszystko