Czajniki elektryczne

Filtry close

Dzbanki i czajniki elektryczne do gotowania wody

W naszym sklepie internetowym znajdziesz czajniki bezprzewodowe renomowanych producentów w dobrej cenie. Możesz wybierać pomiędzy produktami do gotowania wody marki Bosch, Bomann, Zelmer czy Tefal. Bez problemu znajdziesz czajnik lub dzbanek o odpowiedniej pojemności. W sklepie dostępne są również urządzenia wyposażone w grzałki o różnej mocy, nienagrzewające się uchwyty, automatyczne wyłączniki i wiele innych przydatnych funkcji.

Jak wybrać czajnik elektryczny?

Kupując nowy czajnik, warto sprawdzić podstawowe parametry, takie jak pojemność i moc. Bardzo ważny jest także design i jakość materiałów, z których wykonano urządzenie. Cena czajnika zależy od kilku elementów. Duże znaczenie ma tu efektowna estetyka i jakość zastosowanych komponentów.
Szczególną uwagę warto zwrócić na:
Pojemność czajnika elektrycznego – pojemność standardowego urządzenia tego typu to około 1,5 litra. W naszym sklepie dostępne są czajniki o pojemności przekraczające 2 litry oraz małe czajniki elektryczne o pojemności od 0,5 litra. Dobierając pojemność, warto pamiętać o tym, że urządzenia o większej objętości powinny być wyposażone w mocniejsze grzałki, tak aby szybko i skutecznie zagotować wodę we w pełni wypełnionym czajniku.
Moc czajnika kuchennego – mocniejsza grzałka to szybsze gotowanie wody w urządzeniu. Kupując czajnik o większej pojemności, warto zadbać o to, żeby wybrać model z mocniejszą grzałką. W mniejszych urządzeniach także może ona znacznie skróci czas gotowania wody.
Design czajnika elektrycznego – czajnik to jedno z częściej używanych urządzeń w każdej kuchni. Warto zadbać o to, aby komponował się z ogólną aranżacją wnętrza, w którym będzie użytkowany. W naszym sklepie internetowym dostępne są zarówno efektowne stylizowane czajniki z tworzywa i stali nierdzewnej, jak i ostatnio modne przezroczyste dzbanki do gotowania wody.
Materiał, z którego wykonany jest czajnik – powinien gwarantować użytkownikom pełne bezpieczeństwo i być w pełni neutralny podczas kontaktu ze spożywaną wodą. Wszystkie czajniki elektryczne dostępne w naszym sklepie internetowym to urządzenia wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie mają żadnego wpływu na smak czy zapach gotowanej cieczy.
Filtr wapienny – to ważny element czajnika. Jego zadaniem jest zatrzymanie we wnętrzu urządzenia osadu wytrąconego podczas gotowania. Kamień staje się uciążliwy wszędzie tam, gdzie dostępna jest tzw. twarda woda, która zawiera znaczne ilości minerałów. Warto wybrać czajnik z filtrem, który można wyjąć i wyczyścić pod strumieniem bieżącej wody. To jedno z lepszych dostępnych rozwiązań, które stało się standardem w dobrych czajnikach elektrycznych.

Ile kosztuje dobry, bezprzewodowy czajnik elektryczny?

Dobry, bezprzewodowy czajnik o neutralnym designie, wykonany z wysokiej jakości tworzywa można kupić już za około 100 złotych. W podobnej cenie dostępne są też tańsze, modne, przezroczyste dzbanki do gotowania wody. Użytkownicy, którzy poszukują solidnych urządzeń znajdą w tym budżecie zarówno duże czajniki domowe o pojemności 1,5 litra i większej, jak i mniejsze o pojemności pomiędzy 0,5 do 1 litra, które sprawdzają się idealnie do gotowania niewielkiej ilości wody.
W naszym sklepie można znaleźć dobre i tanie czajniki elektryczne renomowanych producentów, w tym marek takich jak: Bosch, Bomann, Zelmer czy Tefal. Większy budżet to szansa na zakup solidnego dzbanka wyposażonego w mocniejszą grzałkę. W cenie do 250 złotych można znaleźć efektowne, stylizowane czajniki wykonane z tworzywa i stali nierdzewnej. Czajniki w cenie powyżej 250 złotych to nowoczesne urządzenia wyposażone w najnowsze grzałki i zwracające uwagę swoim designem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując czajnik elektryczny?

Kupując dzbanek do gotowania wody lub czajnik elektryczny, warto sprawdzić jeszcze kilka szczegółów, które mają wpływ na komfort użytkowania tego typu urządzenia. Ważne jest, aby nowy sprzęt był wyposażony w przewód o odpowiedniej długości, co pozwoli na ustawienie go we właściwym miejscu. Podstawy zasilające są zwykle wyposażone w kable o długości pomiędzy 60 a 120 cm. Wybór czajnika elektrycznego z przewodem o odpowiedniej długości może okazać się jednym z ważniejszych parametrów.
W przypadku czajników elektrycznych z podstawą z dłuższym przewodem warto zadbać o to, aby wybrany model miał miejsce na schowanie części przewodu w podstawie, tak aby nadmiar przewodu nie przeszkadzał na kuchennym blacie, na którym będzie ustawiony czajnik. Oprócz tego dobrym rozwiązaniem jest wybór czajnika wyposażonego w tzw. podstawę obrotową – to obecnie standard stosowany w większości czajników elektrycznych. Podstawa obrotowa pozwala ustawić na niej czajnik i podpiąć go do zasilania bez precyzyjnego celowania we właściwy wtyk. To ważne podczas podłączania napełnionego i przez to ciężkiego czajnika.

... pokaż wszystko