Kapsułki, żele i perełki do prania

Filtry close

Jeśli chcesz, by Twoje ubrania długo pozostały jak nowe, zainwestuj w środki piorące od czołowych producentów dostępne w naszym sklepie internetowym. Płyny, proszki i pozostałe środki sprawią, że kolory Twoich ubrań nie wyblakną, nie wypłowieją i nie zmienią się oraz pozostaną intensywne, a jakość tkanin nie ulegnie pogorszeniu – gwarantują Ci to marki: Ariel, Bonux, Lenor i Persil. W kategorii Pozostałe środki piorące znajdziesz kapsułki do prania, żelki do prania, żele oraz perełki do prania. Kupuj bez wychodzenia z domu w sklepie internetowym. W ofercie sklepu selgros24.pl mamy zawsze duży wybór promocji, nowości i wyprzedaży.

Kapsułki do prania — nowoczesność i wygoda w Twojej łazience

Supernowoczesne, niesamowicie skuteczne, bardzo poręczne i praktyczne — takie właśnie są kapsułki do prania. Choć mogą kojarzyć się ze statkami UFO, są praktyczne i wygodne. Są poręczne i idealne do codziennego szybkiego prania.

Zalety kapsułek do prania
Łatwe i przyjemne — takie właśnie jest pranie, jeśli użyjemy do niego tabletek piorących. Wystarczy po prostu wrzucić kapsułkę na dno bębna, załadować pranie, włączyć pralkę i… gotowe! Oprócz wygody prania, jaki dają nam kapsułki piorące, warto docenić także inne zalety tego typu rozwiązania:
 • są łatwe w dozowaniu; producent określił optymalną dawkę i proporcje poszczególnych składników,
 • są komfortowe w przechowywaniu,
 • są wygodne w aplikowaniu do pralki: nie musimy uważać, by nie wysypały się jak proszki i nie rozlewają jak płyny czy żele poza szufladę.
 • Tabletki do prania najczęściej łączą w jednej kapsułce kilka substancji o zróżnicowanym działaniu: odplamiacz, środek piorący czy środek zmiękczający, dzięki czemu spektrum ich działania jest szerokie. Zamiast kilku różnych płynów, proszków i środków do prania, wystarczy kupić jedno opakowanie kapsułek, co pozwala oszczędzić czas i energię. Zakupy staną się łatwe i przyjemne.

  Wady kapsułek do prania
  Żaden produkt nie jest doskonały. Decydując się na zakup kapsułek piorących, pamiętaj, że:
 • precyzyjne dawkowanie w zależności od własnych potrzeb środka piorącego w postaci kapsułek nie jest możliwe,
 • kapsułki nie zawsze całkowicie się rozpuszczają, a resztki osłonki mogą pozostać przylepione do ubrań,
 • środki czyszczące zamknięte w plastikowych opakowaniach są mniej przyjazne dla środowiska niż płyny czy proszki, w transporcie zajmują więcej miejsca i trzeba więcej nakładów do ich wyprodukowania,
 • w związku z bardziej skomplikowaną procedurą produkcji i większą ilością zastosowanych półproduktów zakup kapsułek to spory wydatek.
 • Nierozpuszczone resztki osłonek mogą pozostać na ubraniach lub utknąć w kołnierzu pralki, szczególnie gdy pierzemy w niskich temperaturach. Aby temu zapobiec można umieścić kapsułkę w woreczku do prania. Kapsułki najlepiej sprawdzają się w trakcie dłuższego prania w wysokich temperaturach.

  Jak używać kapsułek do prania?

  Kapsułki do prania wkładamy bezpośrednio na dno bębna pralki i na nie wkładamy pranie. Następnie wystarczy zaprogramować i włączyć pralkę. Pamiętajmy, by przechowywać kapsułki do prania poza zasięgiem dzieci. Kolorowe dyski mogą zachęcać do zabawy, a jeśli zostaną spożyte przez najmłodszych, mogą stanowić poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

  Perełki do prania — bezcenne skarby w Twojej łazience

  Pranie o świeżym zapachu to efekt zastosowania perełek piorących. Sprawiają, że ubrania pięknie pachną aż do następnego prania, zapewniają świeżość, która trwa nawet kilkanaście tygodni, jeśli przechowujemy ubrania w szafie. Poszczególne elementy garderoby są zawsze pachnące i gotowe do założenia. Perełki polecane są wszystkim, dla których ważne są piękne zapachy i świeżość.

  O czym warto pamiętać, używając perełek do prania?

 • Perełki to pełnowartościowy produkt, który z jednej strony pierze, a z drugiej sprawia, że pranie pięknie pachnie. Każda perełka zawiera środek piorący; wielu producentów wzbogaca je także środkiem zmiękczającym.
 • Perełki do prania są zwyczaj łatwe w aplikowaniu — należy po prostu wrzucić je na dno pustego bębna pralki — i gotowe.
 • Możesz swobodnie dozować ilość detergentu wedle swoich potrzeb. Więcej perełek do bardziej zabrudzonego wkładu o większej objętości i wtedy, gdy chcesz, by zapach czystego prania był intensywniejszy; mniej perełek, gdy pranie nie jest mocno zabrudzone, a wsad lżejszy.
 • Pamiętaj, by trzymać perełki w bezpiecznym miejscu i z dala od dzieci.
 • Żel do prania — wszystkie zalety w jednym

  Środki piorące w żelu to doskonała alternatywa dla tradycyjnych i dobrze znanych proszków do prania czy płynów piorących. Stanowią produkt pośredni, łącząc zalety obu rodzajów produktów. Z jednej strony mają delikatność płynu do prania, z drugiej mogą konkurować z proszkiem pod względem zawartości substancji piorących. Żele to środki silnie skoncentrowane, a jednocześnie łatwo rozpuszczające się w wodzie. Nie musimy zatem obawiać się, że pozostawią na tkaninach białe drobinki, co zdarza się w przypadku proszków, czy resztki osłonki, co może nastąpić, gdy używamy kapsułek do prania. Żelki do prania mają gęstą konsystencję, są też wygodne w użyciu, ponieważ można zaaplikować je do szuflady w pralce lub bezpośrednio do bębna w specjalnym dozowniku.

  ukryj