Proszki

Filtry close

Proszki do prania

Codzienne pranie i walka z plamami nie musi być bardzo trudna. Zajrzyj do nas i przekonaj się o tym. W kategorii "Proszki do prania" sklep selgros24.pl oferuje duży wybór środków piorących do tkanin białych, kolorowych i uniwersalnych. W kategorii Proszki znajdziesz produkty od najlepszych i sprawdzonych marek takich jak Vizir, Ariel, Persil, Bryza, Bonux, Jelp, Lovela i Omo. Kupuj bez wychodzenia z domu w sklepie internetowym. Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo duży wybór promocji, nowości i wyprzedaży. Zapraszamy na zakupy online!

Proszek do prania — wady i zalety

Środki piorące dostępne w sklepach mają różne formy: kupimy w nich proszki, kapsułki, żele i płyny piorące, a także perełki czy płatki z detergentami. Tradycyjną, najlepiej znaną i prawdopodobnie najpopularniejszą formą, w której produkowane są środki czyszczące, są drobinki substancji stałej zawierającej detergenty powszechnie zwane „proszkiem”. Chętnie kupowany, popularny i wygodny w użyciu proszek do prania świetnie usuwa zabrudzenia i plamy, pozostawiając pranie świeże i czyste.

Zalety proszków do prania

Czym wyróżniają się środki do prania w postaci proszku? Mają dwie główne zalety:
 • są łatwe w dozowaniu; można wsypać ich dowolnie dużo w zależności od stopnia zabrudzenia pranych ubrań, ale jeśli wsad do pralki jest lekki i niezbyt mocno zabrudzony, proszku możemy użyć minimalną ilość,
 • ekologiczne i przyjazne dla planety; możemy je nabyć w papierowym opakowaniu, które łatwo ulega rozkładowi i nie zajmują też wiele miejsca.
 • Jeśli chcemy dodać większą ilość detergentu przy praniu bardzo silnie zabrudzonych ubrań lub jeśli planujemy większe pranie, np. po powrocie z wakacji, proszek do prania będzie najlepszym wyborem. Jeśli leży nam na sercu dobro naszej planety i jeśli chcemy pozostawić ją kwitnącą naszym dzieciom, używajmy proszku do prania.

  Wady proszków do prania

  Żaden produkt nie jest idealny, żaden też nie nadaje się do wszystkiego. Decydując się na wybór detergentów do prania w postaci proszku, kierujmy się przede wszystkim naszymi potrzebami. Kupujmy produkty, które najlepiej poradzą sobie z konkretnym praniem. Środki piorące w formie proszku:
 • mogą rozsypywać się podczas aplikacji do szuflady pralki,
 • pozostawiają niewypłukane i zbrylone resztki w szufladzie pralki po zakończonym praniu,
 • drobinki proszków niższej jakości mogą pozostać na wypranych ubraniach, mimo że zostały one dobrze wypłukane.
 • Wsypując proszek do szuflady pralki trzeba zatem robić to ostrożnie, by nie rozsypać nadmiaru proszku i nie tracić czasu dodatkowe sprzątanie. Jeżeli chcemy być pewni, że na naszych ciemnych ubraniach nie znajdziemy po praniu drobinek proszku, zaprogramujmy pralkę na dodatkowe płukanie lub wybierzmy płyn do prania, natomiast do bielizny, ręczników czy pościeli w kolorze białym wybierzmy proszek do prania białego.

  Drogi czy tani proszek do prania? Czym się różnią?

  Drogi nie zawsze oznacza najlepszy, a „tani” to wcale nie synonim „gorszego”. To banał, ale wciąż warto o nim pamiętać i niepotrzebnie nie przepłacać. W naszym sklepie oferujemy proszki takich producentów jak Ariel, Vizir czy Persil – doskonałe produkty do prania od zagranicznych producentów. Z kolei proszek Biały Jeleń to dobry polski proszek do prania sprawdzony przez kilka pokoleń Polaków i obecny na rynku, z krótką przerwą, od wielu lat. Proszek E to proszek enzymatyczny. Oznacza to, że proszek ten działa, bazując na aktywnie działających enzymach, które usuwają brud. Warto wspierać polskich producentów, tym bardziej że polskie produkty nie różnią się jakością od zagranicznych.

  Najlepsze proszki do prania, czyli…

  Najlepsze proszki do prania to takie, które niemal perfekcyjnie odpowiadają naszym potrzebom. Jeśli pierzemy ubrania kolorowe, najlepszym środkiem piorącym będzie dla nas proszek do koloru. Każdy inny, tani czy drogi środek będzie mniej skuteczny, a być może do tego zniszczy nasze ubrania. Czy wybierzemy płyn, czy też żel albo proszek do prania — kolor pozostanie intensywny, jeśli detergent będzie odpowiedni do prania kolorowych ubrań. Z kolei najlepszy do prania białych ubrań, pościeli i bielizny będzie proszek do prania białego. Jeśli pierzemy ubrania z delikatnych tkanin, zastosujmy żel lub płyn, jeśli silnie zabrudzone – lepszy będzie proszek.

  Czy warto kupować tanie środki piorące?

  Gdzie można kupić tanie proszki do prania? Sklep online selgros24.pl oferuje duży wybór proszków w atrakcyjnych cenach. Na stronie www. o wiele łatwiej niż w sklepie stacjonarnym porównać ceny produktów, by dokonać dobrego wyboru. Można też przeczytać opisy poszczególnych oferowanych w sprzedaży środków piorących i podjąć na tej podstawie odpowiednią decyzję, dopasowując kupowany detergent do wymagań naszej pralki i do ubrań, które będziemy prać. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kupowany w sklepie online proszek możemy zamówić z dostawą do domu, co pozwala kupić większe ilości proszku.

  Najlepsza promocja — proszek do prania w niższej cenie

  Plam na ubraniach nie da się uniknąć. Nie da się też uniknąć wydatków na środki do prania. Jednak możemy zaoszczędzić, kupując produkty do prania w dobrych cenach lub korzystając z promocji. Proszki do prania, płyny i wszystkie inne środki piorące oraz dodatki dostępne w sklepie selgros24.pl mają atrakcyjne ceny. Oferujemy też naszym klientom liczne promocje. Zapraszamy na zakupy!

  ukryj