Warunki dostawy


Wszystkie zamówienia w sklepie internetowym Selgros24.pl realizowane są za pośrednictwem firm kurierskich DB Schenker i DPD wyłącznie na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej. Przesyłki standardowe, tj. przesyłki których waga (zgodnie z przepisami prawa z zakresu BHP) nie przekracza 30 kg lub długość nie przekracza 4 m dostarczane są „pod drzwi” (DTD*), zgodnie z adresem dostawy wskazanym w formularzu zamówienia. Pozostałe przesyłki, które nie spełniają wyżej wymienionych warunków dostarczane są na adres posesji/ budynku wskazany przez klienta - kurier jest zobowiązany wyładować przesyłkę z samochodu, nie ma jednak obowiązku dostarczyć jej do wskazanego w adresie lokalu.

 


 Standardowy koszt dostawy 

 


         

Koszty dostawy zależą od: wagi i wymiarów paczki, znajdujących się w niej produktów, a także wybranej metody płatności. Wysokość kosztów dostawy pojedynczego produktu znajduje się pod ceną wybranego produktu. Całościowy koszt dostawy jest wskazany Klientowi w „Koszyku” – przed złożeniem zamówienia. Cennik brutto przesyłek oferowanych przez sklep Selgros24.pl znajdą Państwo w poniższej tabeli:

 Typ wysyłki

 Uwagi

Koszt dostawy

Opłata dodatkowa

przy wybraniu płatności "za pobraniem"

Przesyłki standardowe* Bez Produktów gabarytowych od 9,99 zł  5 zł
Przesyłki zawierające Produkty gabarytowe
Produkty gabarytowe 1**  29,90 zł/szt.  5 zł
Przesyłki zawierające Produkty gabarytowe Produkty gabarytowe 2***  49,90 zł/szt.  5 zł
Przesyłki zawierające Produkty gabarytowe Produkty gabarytowe 3****  99,90 zł/szt.  5 zł

 


* Przesyłka standardowa to paczka o wadze nie przekraczającej 30 kg oraz wymiarem opakowania nie większym niż 300 cm (łącznie długość+szerokość+wysokość), przy czym najdłuższy bok nie może przekraczać 250 cm.

Przesyłka taka dotyczy także produktów z następujących kategorii: krzesła, fotele, regały, karmy dla zwierząt, TV do 43”.

Koszt przesyłki jest zależny od liczby zamawianych sztuk oraz łącznej wagi produktów w zamówieniu

 

** Przez „Produkty gabarytowe 1” należy rozumieć produkty należące do następujących kategorii: małe lodówki, kuchenki i zamrażarki; duże urządzenia wielofunkcyjne (drukarki, kserokopiarki i skanery w jednym), duże zestawy obiadowe, sprzęty fitness, klimatory, ekrany projekcyjne, mniejsze meble ogrodowe.

*** Przez „Produkty gabarytowe 2” należy rozumieć produkty należące do następujących kategorii: chłodziarki, piłkarzyki, trampoliny, duże baseny.

**** Przez „Produkty gabarytowe 3” należy rozumieć produkty należące do następujących kategorii: pralki, zmywarki, kuchenki, duże meble ogrodowe i domowe (w tym zestawy), chłodziarko-zamrażarkistoły do tenisa stołowego, rowery, TV powyżej 43 cali.

 

Informacja o tym, do jakiej, spośród wymienionych kategorii Produktów gabarytowych zalicza się dany towar, podana jest każdorazowo w karcie towaru, na Stronie Internetowej Sklepu.

    

Przykłady wyliczenia całkowitego kosztu dostawy:

Fotele 2 szt. + smartfon 1 szt. à koszt dostawy 2x9,99 zł + 0 zł = 19,98 zł

Proszek do prania 4kg x 5 szt. à koszt dostawy 9,99 zł

Proszek do prania 4kg x 5 szt. + karma dla psa 15kg x 1 szt.  à koszt dostawy 2x9,99 zł = 19,98 zł

Duża lodówka + mix produktów (do 30 kg) à koszt dostawy 29,90 zł + 0 zł = 29,90 zł

Duża lodówka + mix produktów (powyżej 30 kg) à koszt dostawy 29,90 zł + 9,99 = 39,89 zł 

           

Termin spełnienia świadczenia (dostarczenia towaru do klienta)

Na czas otrzymania przesyłki składa się:

- oczekiwanie na zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na konto Sklepu (dla przesyłek z płatnością pobraniową nie występuje);

- czas potrzebny na przygotowanie zamówienia do wysyłki (kompletowanie towaru, wystawienie dokumentu sprzedaży, spakowanie paczki);

- standardowy czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - łącznie 1 do 2 dni roboczych.

 

Termin spełnienia świadczenia = czas przygotowania paczki do wysyłki + czas dostawy (kurier) i wynosi standardowo 1 do 3 dni roboczych.

Termin spełnienia świadczenia (realizacji zamówienia) podawany jest indywidualnie podczas jego składania i znany jest Klientowi przed złożeniem zamówienia. Jeżeli w zamówieniu znajdują się towary z różnymi czasami realizacji, o dacie wysyłki zamówienia decyduje produkt z najdłuższym czasem realizacji.

Klient może w każdym momencie sprawdzić, na jakim etapie jest realizacja dostawy na podstronach „historia zamówień". Każde zamówienie realizowane przez kuriera ma nadany numer przesyłki, dzięki któremu na stronach internetowych http://www.dbschenker-kontakt.pl lub https://www.dpd.com.pl/Zlokalizuj-paczke można sprawdzić jego status. Klient po złożeniu zamówienia zostanie poinformowany o numerze przesyłki i kurierze, za pośrednictwem którego nadano paczkę.

Jeżeli płatność za zamówienie realizowana jest za pośrednictwem płatności elektronicznych termin realizacji zamówienia liczony jest od momentu otrzymania płatności przez sprzedawcę.

  


Kontakt z kurierem i odbiór dostawy - najczęściej zadawane pytania

W JAKICH GODZINACH DOSTARCZACIE PRZESYŁKI? Kurierzy dostarczają przesyłki w dni robocze, najczęściej w godzinach 8.00 – 18.00. Wszystko zależy od miejsca dostawy, warunków pogodowych oraz samego spedytora.

CZY KURIER ZADZWONI PRZEZ DORĘCZENIEM PRZESYŁKI? W większości przypadków kurierzy dzwonią do odbiorców przesyłek, ale nie możemy tego zagwarantować (kurier nie ma takiego obowiązku). 

 

CO JEŚLI PRZESYŁKA KURIERSKA SIĘ SPÓŹNIA? Najprościej skontaktować się z firmą kurierską i podać numer przesyłki:

- Schenker - kontakt do oddziałów,

- DPD - kontakt do oddziałów


Interweniować można także za pomocą Infolinii Selgros24.pl tel. 800 505 105 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00 lub korzystając z formularza kontaktowego. Klient jest zobowiązany zbadać doręczoną przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju. W szczególności prosimy o zwrócenie uwagi na stan taśm z logiem Selgros24 naklejonych na paczkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy taśmy są zerwane, Klient może odmówić odbioru przesyłki i skontaktować się z nami pod numerem infolinii 800 505 105, abyśmy mogli odnotować zdarzenie. Zgodnie z przepisami prawa, jeżeli po wydaniu przesyłki ujawniono ubytek lub uszkodzenie niedające się z zewnątrz zauważyć przy odbiorze, przewoźnik ustala stan przesyłki na żądanie uprawnionego zgłoszone niezwłocznie po ujawnieniu szkody, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dnia odbioru przesyłki.