Kategorie poradników

Co jest niezbędne do pracy oraz tworzenia dobrej atmosfery w biurze?

Kiedy myślimy o biurze, zazwyczaj zastanawiamy się, jakie meble i sprzęt będą niezbędne do pracy.

Co jeszcze jest ważne, aby w panowała w nim dobra atmosfera? Zobacz, o czym warto pamiętać, urządzając miejsce pracy, aby stworzyć również obszar do odpoczynku i relaksu. Sprawdź, jakie wyposażenie biurowe, produkty spożywcze i inne elementy pomogą sprostać temu zadaniu. Opisane propozycje sprawią, że pracownicy poczują się szanowani i doceniani, co z kolei będzie stymulować ich produktywność.

Komfort i wygoda podczas pracy, czyli wyposażenie biura

Każdy, komu zależy na tym, aby praca w jego biurze była przyjemna i efektywna, nie może zapomnieć o odpowiednim wyposażeniu. Komfort i wygoda to podstawa dobrej pracy i świetnych wyników. Aby to osiągnąć, potrzebne są odpowiednie meble i wyposażenie do biura. Przede wszystkim należy zadbać o ergonomiczne fotele i biurka. To oznacza, że powinny one być dostosowane do wzrostu oraz budowy ciała użytkownika, aby zminimalizować ryzyko związane z długotrwałym siedzeniem. Trzeba również zadbać o odpowiednie oświetlenie, aby uniknąć bólu oczu i zmęczenia. Zatem oprócz lampki biurkowej warto przemyśleć kwestię oświetlenia sufitowego oraz ściennego, które ma w ofercie Selgros.

 

W biurze muszą znaleźć się także odpowiednie akcesoria, takie jak organizery, przybory i różnego rodzaju karteczki. Są one niezbędne do zachowania porządku i higieny pracy. Ponadto wyposażenie biura powinno obejmować też sprzęt komputerowy, taki jak komputer, drukarka, skaner i telefon. Są to niezbędne narzędzia do wydajnej pracy

Drobne rzeczy, które wprowadzą pozytywny klimat w pracy

Klimat w pracy niewątpliwie oddziałuje na poziom produktywności i samopoczucie pracowników. Zarządzanie atmosferą bywa trudne, ale nawet drobne zmiany z pewnością wzbudzą pozytywne nastawienie. Oto kilka rzeczy, o które warto zadbać w biurze:

  • rośliny — nie tylko sprawią, że biuro będzie wyglądać atrakcyjnie, lecz także poprawią jakość powietrza w pomieszczeniu. Rośliny wydzielają tlen i usuwają toksyny, co przyczyni się do lepszego nastroju pracowników,
  • oczyszczacze powietrza — usuną wszelkie zanieczyszczenia, w tym alergeny. W dodatku wyeliminują one również przykry zapach, co zwiększy komfort pracy,
  • kącik relaksacyjny — stworzenie strefy relaksu, w której pracownicy będą mogli odpocząć i zresetować swoje umysły, stanowi doskonały sposób na zwiększenie produktywności. W takim miejscu dobrze jest postawić regał na książki, czasopisma i gry planszowe. Warto też zadbać o możliwość słuchania muzyki. 

Kawa i przekąski przepisem na dobrą atmosferę w biurze?

Większość pracowników wie, że nic tak nie poprawia nastroju, jak kubek aromatycznej kawy lub herbaty oraz coś słodkiego. Z tego powodu w wielu biurach znajdują się małe aneksy kuchenne wyposażone w szeroki wybór produktów spożywczych dostępnych w Selgros24, którymi mogą częstować się pracownicy.

 

Dobrze zaparzona i aromatyczna kawa wspomoże wydajność pracowników. Ponadto warto mieć na uwadze, że niektórzy piją wyłącznie kawę z mlekiem. Dlatego należy wyposażyć biurowy aneks w małą lodówkę, w której będzie można przechowywać karton lub butelkę mleka. Inny, równie popularny produkt spożywczy w biurze to herbata. Czarna, zielona, ziołowa czy owocowa? Najlepiej mieć różne rodzaje do wyboru.

 

Poza napojami w biurowym aneksie kuchennym warto umieścić także słodycze. Dobrze sprawdzą się ciastka, czekoladki, cukierki, a nawet lody. Przydadzą się też słone przekąski, np. paluszki, krakersy albo chipsy.

 

Wszystkie z wymienionych produktów dostępne są w hurtowni Selgros24, więc bez problemu wyposażysz całe biuro w jednym miejscu. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, a dzięki licznym promocjom — również pieniądze.