Kategorie poradników

Jak zwiększyć sprzedaż w „Black Friday”?

Czarny Piątek (Black Friday) zbliża się wielkimi krokami. A to znaczy, że czas najwyższy aby przygotować się na wzrost liczby kupujących.

To „święto sprzedaży” jest dla wielu firm najważniejszym biznesowym czasem w roku, z uwagi na obniżki cen różnych produktów: od elektroniki po meble czy artykuły AGD.

 

SumUp również oferuje w listopadzie atrakcyjne zniżki na terminale płatnicze, które pomogą Twojej firmie w przygotowaniach do Black Friday. Przy użyciu terminala płatniczego możesz przyjmować płatności za pośrednictwem:

 

  • karty kredytowej
  • karta debetowa
  • płatności zbliżeniowych
  • aplikacji portfela mobilnego

 

Możliwość obsługi płatności bezgotówkowych w Black Friday jest bezcenna. Klienci wydają zwykle większe kwoty i dzięki obniżkom cen kupują rzeczy, na które w innym przypadku by się nie zdecydowali. Jeżeli mogą zapłacić kartą, zakupy nie będą ograniczone ilością gotówki w portfelu. 

 

Klienci doceniają elastyczność, dlatego oferowanie jak różnych metod płatności przyciąga ich nawet po Black Friday. Obsługa płatności bezgotówkowych jest też teraz wyjątkowo tania, bo są to najniższe ceny w roku. 

 

Dlaczego warto wybrać SumUp? Przede wszystkim dlatego, że każde oferowane urządzenie jest bardzo proste w użytku. Wystarczy włączyć terminal i postępować zgodnie z instrukcjami. Konfiguracja zajmie nie więcej dwie.

 

Po drugie dostępne są różne opcje i każda firma znajdzie tu odpowiedni terminal dla siebie. Najpopularniejszym, prostym modelem jest Air, który łączy się ze smartfonem przez Bluetooth i umożliwia przyjmowanie płatności.

 

ZBLIŻENIOWY TERMINAL PŁATNICZY SUMUP AIR

 

Po sparowaniu urządzenia z aplikacją (dostępną bezpłatnie do pobrania w sklepie z aplikacjami do iOS lub Androida) płatności są przetwarzane natychmiast, a historia transakcji jest widoczna w każdej chwili. Można nawet przesłać klientom potwierdzenie płatności e-mailem i SMS-em. 

 

Co zrobić, jeśli nie chcesz polegać na smartfonie? W takim przypadku przydadzą się modele: 3G z drukarką oraz Solo. Oba terminale są wyposażone we wbudowaną, nielimitowaną łączność komórkową, mogą również łączyć się z siecią Wi-Fi. 

 

ZBLIŻENIOWY TERMINAL PŁATNICZY SUMUP 3G Z DRUKARKĄ

 

3G z drukarką to doskonałe rozwiązanie dla sprzedawców, którzy chcą oferować klientom papierowe potwierdzenia. Wystarczy założyć rolkę papieru (w zestawie sprzedażowym rolka, na dobry początek) do urządzenia i już można drukować potwierdzenia bezpośrednio po transakcji. 

 

Drukarka pełni też funkcję stacji dokującej, dlatego terminal może być zawsze naładowany i gotowy do obsługi klientów przez cały okres promocji „Black Friday”.

 

Najbardziej zaawansowanym terminalem płatniczym jest Solo, który działa jak smartfon. Jest całkowicie autonomiczny dzięki karcie SIM oraz funkcji Wi-Fi i odbiera za ich pośrednictwem regularne, automatyczne aktualizacje oprogramowania. 

 

Solo prezentuje wszystkie informacje: od historii transakcji po opcje napiwków, zwroty środków i potwierdzenia w interfejsie ekranu dotykowego. Podobnie jak model 3G, również Solo ma stojak ładujący, który wydłuża i tak imponujący już czas działania wbudowanego akumulatora. 

 

Usługi SumUp są tak samo zrozumiałe, jak łatwe w użyciu. Kiedy kupisz terminal płatniczy, nie musisz się przejmować żadnymi dodatkowymi kosztami. Nie zawierasz żadnej umowy i nie będziesz płacić żadnych cyklicznych opłat. Tylko od Ciebie zależy, kiedy i gdzie będziesz używać urządzenia. 

 

Po zakupie terminala płacisz tylko prowizję od transakcji, a wynosi ona zaledwie 1,49% łącznej kwoty jaką przyjąłeś od klienta. Pomaga to w ekonomicznym korzystaniu z platformy bez względu na liczbę transakcji.

 

Przeciętne wydatki klientów w Black Friday rosną rok do roku. Oznacza to, że zakup terminala płatniczego to świetna inwestycja nie tylko na ten rok — opłaci się też w kolejnych latach.