Kategorie poradników

Najlepsze telewizory do 2000 zł - ranking 2022

Najlepsze telewizory do 2000 zł – ranking 2022 r.

Telewizor to jeden z podstawowych elementów wyposażenia naszych mieszkań. Każdy z nas chciałby kupić telewizor w dobrej cenie i o wysokich parametrach technicznych, ale nie zawsze jest to takie proste. Istnieje jednak dużo modeli telewizorów, które gwarantują dobrą jakość i nie przekraczają 2000 zł. Jaki telewizor do 2000 zł kupić? I na jakie parametry telewizora warto zwrócić uwagę?

 

Telewizor do 2000 zł czy telewizor do 1000 zł?

Sprzęt elektroniczny z roku na rok drożeje. Do jego produkcji wykorzystywane są wciąż unowocześniane technologie i funkcjonalne rozwiązania techniczne. Telewizory już od dawna nie są tylko sprzętem służącym do oglądania programów telewizyjnych – przekształciły się w centrum domowej rozrywki. Dlatego warto się dobrze zastanowić nad kupnem konkretnego modelu. Obecnie telewizor służy do przeglądania internetu, korzystania z platform filmowych oraz gier wideo. Z tego punktu widzenia budżet 2000 zł wcale nie jest duży, ale to wcale nie znaczy, że nie znajdziesz w tym zakresie cenowym dobrego telewizora, który w 100% spełni Twoje oczekiwania. Musisz tylko wiedzieć, czego konkretnie szukać. W tej kategorii cenowej znajdziesz również funkcjonalne małe telewizory do 1000 zł, tak jak model LED Vivax 24, który posiada podstawowe złącza HDMI i USB oraz niezbędne obecnie DVB-T2/HEVC, nie zagwarantują Ci jednak rozbudowanej funkcji Smart TV. W przypadku telewizorów w tym zakresie cenowym musisz zdawać sobie sprawę z tego typu ograniczeń. 

 

TELEWIZOR LED VIVAX 24" LED-24LE113T2S2

 

W kategorii telewizorów do 1000 zł spotkasz również nieco prostsze i mniejsze modele z rozbudowanym trybem hotelowym, które doskonale się sprawdzą do użytku komercyjnego.

 

TELEWIZOR LED 32" TCL 32DD429

 

Na jakim sprzęcie Ci zależy?

Wybierając konkretny model telewizora do 2000 zł, powinieneś odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: na jakim sprzęcie Ci zależy? Inaczej mówiąc, do czego będzie Ci służył telewizor? Czy masz zamiar oglądać na nim tylko telewizyjne seriale, czy może chcesz korzystać z platform streamingowych albo będziesz go wykorzystywał przede wszystkim do gier? To bardzo ważne, ponieważ w przypadku realizowania gamingowych pasji warto zainwestować w telewizor z dużo większą rozdzielczością i przekątną ekranu, a także z technologią HDR i krótkim czasem reakcji. Powszechna już technologia HDR – High Dynamic Range – to rozwiązanie, które zwiększa zakres między ciemnymi i jasnymi tonami obrazu. Dzięki HDR uzyskasz więc żywsze i bardziej naturalne kolory. Zalety tej technologii szczególnie dobrze widać w scenach nagrywanych o zmroku – nocny pościg ulicami miasta zawsze będzie wyglądać niezwykle efektownie i naturalnie. Przykładem telewizora do 2000 zł z tą technologią będzie Xiaomi MI 43 LED 4K Ultra HDR z ulepszoną grafiką, wysoką rozdzielczością 64-bitowego ekranu oraz czterordzeniowym procesorem do szybkiego przetwarzania danych, dzięki któremu każda scena rozgrywa się płynnie i w odpowiednim tempie. Nie bez znaczenia jest tu też wysoka jakość dźwięku, która każdą grę czyni bardziej ekscytującą, a także energooszczędny Bluetooth 4.2 do podłączenia głośników, słuchawek, kontrolera do gier, myszy i klawiatury.

 

TELEWIZOR LED 43" XIAOMI MI P1

 

Rozdzielczość obrazu

Rozdzielczość jest również bardzo istotnym parametrem. Obecnie dominującym standardem jest Ultra HD 4K. Co to oznacza? To bardzo wygodne rozwiązanie, które gwarantuje Ci żywe kolory i uszczegółowiony obraz. Dzięki tej technologii podczas seansów filmowych czy sesji gamingowych będziesz mógł dostrzec każdy szczegół i detal. Telewizor 4K zapewnia rozdzielczość czterokrotnie większą niż Full HD. Musisz jednak wiedzieć, że większość stacji telewizyjnych nadaje sygnał w rozdzielczości Full HD, więc nie zawsze jesteś w stanie wykorzystać potencjał, jaki niesie za sobą ekran 4K. Nie ma z tym jednak problemu przy sesjach gamingowych, podczas których standard Ultra HD sprawdzi się doskonale. Bez trudu znajdziesz telewizor 4K do 2000 zł. Takim modelem będzie Toshiba LED 43 z 4K UHD HDR oraz technologią TRU Picture, która zapewnia płynne wyświetlanie bardziej szczegółowych obrazów oraz podwyższenie ich do najwyższej rozdzielczości, niezależnie od materiałów wizualnych. 

 

TELEWIZOR TOSHIBA LED 43" 43UA2063DG

 

Smart TV – inteligentne rozwiązania w Twoim domu

Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę, kupując nowy telewizor? Dobry sprzęt RTV, w tym również telewizory do 2000 zł, nie powinien ograniczać się do samej telewizji. Chodzi tutaj o powszechny już system Smart TV, który pozwala na korzystaniu z wielu popularnych aplikacji. Tego typu odbiorniki można bez problemu podłączyć do internetu – bezprzewodowo lub za pośrednictwem kabla, dzięki czemu możesz wykorzystywać dobrodziejstwa wirtualnego świata i nie musisz ograniczać się wyłącznie do oglądania telewizji. Masz dostęp do popularnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video czy Player, ale również do portali społecznościowych. Duża część aplikacji w nowoczesnych modelach telewizorów jest instalowana fabrycznie, nie musisz więc tracić czasu na pobieranie odpowiedniego oprogramowania. Przykładem takiego telewizora może być LED 40 Luxor, który jest wyposażony w oprogramowanie Android TV 9.0 i Google Voice Assistant. Dodatkowo posiada Bluetooth i technologię Chromecast, dzięki której prześlesz filmy, programy i zdjęcia ze wszystkich urządzeń.

 

TELEWIZOR LED 40" LUXOR 40-LXFF-6050

 

Systemy operacyjne w telewizorach do 2000 zł

Polecane telewizory do 2000 zł mają wbudowany system operacyjny, który może być wyposażony w szereg ciekawych funkcji. Ważne, żeby taki telewizor działał pod kontrolą popularnych platform. Warto wybierać sprzęt nowszy, który będzie dysponował najnowszą wersją oprogramowania Tizen, WebOS lub Android. Tego typu rozwiązanie zapewni Ci dostęp do większości aplikacji i usług VOD, z których coraz częściej korzystamy w domu. Każdy nowy telewizor to również gwarancja wyposażenia w tuner DVB-T2/HEVC, który gwarantuje odbiór wszystkich dotychczasowych kanałów po wprowadzonych zmianach w kwietniu 2022 r. Poszczególne marki zapewniają również własne rozwiązania. Technologia TRU Picture firmy Toshiba pozwala na wyświetlanie płynnych, bardziej szczegółowych obrazów podwyższonych do najwyższej rozdzielczości. W modelu Toshiba LED 55 o rozdzielczości 4K Ultra HD zastosowano również wysokiej jakości głośniki, aby uzyskać profesjonalne i wyraziste wrażenia dźwiękowe.

 

TELEWIZOR TOSHIBA LED 55" 55UA2063DG

 

Jaka wielkość telewizora jest optymalna?

Jaka wielkość telewizora jest optymalna? To oczywiście kwestia indywidualna, która zależy przede wszystkim od tego, gdzie chcesz umieścić telewizor. W dużym salonie dobrze będzie się prezentować większy ekran, jednak kupowanie zbyt dużego telewizora do małej sypialni czy pokoju nastolatka raczej mija się z celem. Rozmiar telewizora podawany jest w calach i określa przekątną ekranu. Szukając nowego telewizora o określonej wartości, znajdziesz zarówno telewizory 55 cali do 2000 zł, jak i dużo mniejsze modele. Jaki telewizor 55 cali do 2000 zł może okazać się trafnym wyborem? Proponujemy Ci modele Toshiba LED 55 cali oraz LG z systemem 4K Ultra HD, trybem HDR i podstawowymi funkcjami sieciowymi. Te modele to nie tylko zadowalająca jakość obrazu, ale również wielkość, która doskonale sprawdzi się w nowoczesnych przestrzennych salonach. Telewizor LG to również dodatkowa funkcja sterowania głosowego oraz technologia AirPlay 2, umożliwiająca proste udostępnianie filmów, programów telewizyjnych i zdjęć z iPhone’a, iPada lub komputera Mac.

 

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, kupując telewizor?

Przy kupnie telewizora istotne są takie parametry jak kąt widzenia, kontrast czerni i odwzorowanie kolorów. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz grać w gry na konsoli albo cieszyć się wysoką jakością filmów czy przeżywać sportowe emocje. Dostawcy treści – tacy jak Netflix, Apple TV Plus czy Amazon Prime Video – stawiają na bardzo wysoką jakość i tworzą produkcje z bogactwem detali i wyrazistą grą kolorów. Warto, by Twój nowy ekran umożliwił Ci dostrzeżenie tych różnic, szczególnie wtedy, gdy zdecydujesz się na duży telewizor. Model LED 50 Nokia 5000A to również prawie 7000 aplikacji w Google Play, takich jak serwisy streamingowe, YouTube, gry i telewizyjne centra multimedialne.

 

TELEWIZOR LED 50" NOKIA 5000A

 

Ranking TV do 2000 zł

Ograniczony budżet nie musi być przeszkodą dla zakupu telewizora o dobrych parametrach technicznych. Na rynku znajdziesz kilka ciekawych modeli, które mieszczą się we wspomnianym zakresie cenowym. Jakie są najlepsze telewizory do 2000 zł? To oczywiście sprawa dość indywidualna – wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Przed zakupem warto skorzystać z wielu eksperckich rankingów i zestawień sprzedażowych na stronach branżowych oraz opinii klientów zamieszczanych w sieci i portalach społecznościowych. Współczesne produkty Smart TV do 2000 zł mają dobre parametry techniczne i mogą zapewnić Ci rozrywkę na odpowiednim poziomie. Top telewizory do 2000 zł. to często sprawdzone modele takich marek jak Xiaomi, LG, Philips, Samsung czy TCL. Ranking TV do 2000 zł może się jednak różnić konkretnymi modelami, bo zawsze mogą być brane pod uwagę nieco inne parametry i indywidualne rozwiązania poszczególnych marek. Przykładowo model Philips 43 posiada technologię HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV), która łączy typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z treściami dostarczanymi przez szerokopasmowy internet. To możliwość integracji multimedialnych treści z przekazem telewizyjnym w trakcie transmisji telewizji na żywo. Dzięki temu można szybciej wykonywać kilka zadań jednocześnie i niezwykle płynnie przełączać pomiędzy ekranem z filmem a przeglądarką internetową. Z kolei funkcja Ambilight emituje światło z 3 stron ekranu, przenosząc akcję z telewizora w całkiem nowy wymiar. 

 

TELEWIZOR LED 43" PHILIPS 43PUS7855/12

 

Telewizory do 2000 zł z dodatkowymi funkcjami

Telewizory do 2000 zł mogą mieć również dodatkowe funkcje. Na jakie udogodnienia warto zwrócić uwagę? Na pewno interesującym ułatwieniem jest możliwość nagrywania na USB. Jeśli nie zdążysz obejrzeć swojego ulubionego programu, będziesz mógł go nagrać na zewnętrzną pamięć i odtworzyć w dowolnym momencie. Nie sposób wymienić wszystkich dodatkowych możliwości. Większość modeli telewizorów, również w przedziale do 2000 zł, posiada wbudowany port HDMI, który pozwala na podpięcie różnych akcesoriów, takich jak dysk, laptop czy konsola do gier. Taki telewizor może stać się wtedy centrum wirtualnej rozrywki. W nowoczesnych telewizorach do 2000 zł znajdziesz modele takie jak Xiaomi LED 50 – wyposażone w Asystenta Google, dzięki czemu mogą wykonywać wiele zadań za pomocą poleceń głosowych. Nowoczesny pilot Bluetooth z kolei umożliwia Ci kontrolowanie telewizora z każdego kierunku, a wbudowany Chromecast oraz funkcja Miracast ułatwi połączenie telewizora z Twoim smartfonem.

 

TELEWIZOR LED 50" XIAOMI MI P1

 

Jaki telewizor do 2000 zł sprawdzi się w Twoim przypadku?

Przy wyborze telewizora najważniejsze jest dostosowanie go do własnych oczekiwań i stylu życia. Zanim zdecydujesz się na kupno nowego odbiornika, lepiej dobrze przemyśl swoją decyzję i zastanów się, jaki masze oczekiwania względem nowego sprzętu i jak najczęściej będziesz z niego korzystać. Wybór telewizorów jest ogromny również w kategorii cenowej do 2000 zł. Warto wykorzystać opinie użytkowników i zestawienia ekspertów, które znajdziesz na wielu branżowych stronach internetowych. Możesz też zapoznać się z licznymi rankingami sprzętu. Pozwoli Ci to oszczędzić czas i zdobędziesz wiele ciekawych informacji. Niektórzy przy zakupie telewizora kierują się przede wszystkim ulubioną marką, inni stawiają na dodatkowe funkcje albo idealną jakość obrazu. Powinieneś wziąć pod uwagę te parametry, które mają znaczenie dla Ciebie, ponieważ ostatecznie to Ty musisz podjąć decyzję.