Kategorie poradników

Sprzęt fitness do domu – jakie urządzenia warto mieć?

Wizja wyciskania siódmych potów na zatłoczonej siłowni budzi w Tobie negatywne uczucia?

Nie czujesz się w pełni swobodnie na zorganizowanych zajęciach w klubie sportowym? Nie musisz rezygnować z aktywności. W sklepach znajdziesz wyposażenie fitness, dzięki któremu przekształcisz swój salon albo sypialnię w profesjonalne studio do ćwiczeń. Jaki sprzęt sportowy do domu warto kupić, aby wzmocnić swoje mięśnie, zrzucić zbędne kilogramy i naładować się pozytywną energią? Sprawdź!

 

Sprzęt fitness do domu: zacznij od podstaw!

 

Zanim zaczniesz kompletować sprzęt fitness do domu, zacznij od wybrania maty – niedrogiego elementu, bez którego wykonywanie ćwiczeń będzie znacznie trudniejsze. Mata do ćwiczeń doskonale sprawdza się we wszystkich treningach, w szczególności fitness, aerobowych, pilatesie i jodze. Jej miękka, antypoślizgowa powierzchnia chroni przed otarciami i stłuczeniami oraz tłumi dźwięki, co ma istotne znaczenie dla osób mieszkających w blokach. 

 

 

Mata do ćwiczeń - Reebok

 

Sprzęt fitness dla każdego – taśmy do ćwiczeń

 

Rower treningowy nie zmieści się w Twoim niewielkim mieszkaniu? Bieżnia treningowa jest nieco za droga? Wbrew pozorom sprzęt sportowy do domu nie musi być kosztowny ani zajmować wiele miejsca. Prostym, niewymagającym dużych nakładów finansowych ani dysponowania pokaźnym mieszkaniem sposobem na zadbanie o swoje ciało jest kupno gum treningowych. Tego typu sprzęt fitness może być wykorzystywany do pracy nad wszystkimi partiami mięśni. Efekty regularnych treningów z taśmami do ćwiczeń są imponujące: sylwetka stanie się smukła, znikną boczki i fałdki na brzuchu, mięśnie delikatnie się zarysują, a skóra stanie się jędrniejsza. Co ważne, poprawnie wykonywane ćwiczenia z taśmami nie obciążają stawów i nie powodują kontuzji.

Taśmy do ćwiczeń Martes

 

Nowoczesne wyposażenie fitness: tablica do pompek

 

Chcesz popracować nad siłą i wyglądem mięśni ramion, barków, pleców i klatki piersiowej? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest tablica do pompek – niewielkie akcesorium, dzięki któremu trening górnych partii ciała będzie jeszcze efektywniejszy i atrakcyjniejszy. Rewolucyjny sprzęt sportowy najchętniej wykorzystywany jest przez mężczyzn, jednak może również wzbogacić trening każdej wysportowanej kobiety.