Blendery i koktajlery

Filtry close

Grupa cenowa [PLN]

Szukaj
0,00 - 149,00
149,00 - 500,00
500,00 - 2700,00

Długość przewodu

Szukaj

Blendery ręczne, koktajlery i mocne blendery kielichowe

Blender to jedno z podstawowych urządzeń kuchennych. Odpowiednio dobrany i wyposażony we właściwe akcesoria ułatwia przygotowywanie posiłków i sprawia, że gotowanie staje się łatwiejsze i zajmuje mniej czasu. Dobre blendery ręczne doskonale radzą sobie z twardymi warzywami, pozwalają też na bezproblemowe rozbijanie lodu i szybkie miksowanie. Dzięki takiemu urządzeniu uzyskanie konsystencji kremu, jak i przygotowanie wieloowocowego koktajlu czy dressingu zajmuje tylko chwilę. Blendery kuchenne są dostępne w kilku wariantach. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą budową i przeznaczeniem. Jako popularniejsze można wymienić blendery ręczne, koktajlery, typowe blendery kielichowe i malaksery. Wybór właściwego urządzenia zależy od zakresu czynności i wielkości porcji, które użytkownik chce przygotowywać przy zastosowaniu tego sprzętu.

Jak wybrać blender kuchenny?

Szukając blendera, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Wybierając to urządzenie, dobrze jest też upewnić się, czy dysponujemy wystarczającą ilością miejsca na to, żeby ustawić wygodny malakser na kuchennym blacie. Jeżeli wielkość przygotowywanych porcji jest ograniczona, a sprzęt trzeba chować zaraz po użyciu, to dobrym wyborem może okazać się kompaktowy blender ręczny. Przed zakupem warto sprawdzić moc urządzenia – 800 W to podstawa oraz pojemność naczynia – kielicha lub malaksera. W przypadku blenderów ręcznych liczy się nie tylko moc, ale też ergonomia i dostęp do akcesoriów dodatkowych. Okazuje się, że dobre urządzenie z właściwym osprzętem może z powodzeniem zastąpić kilka innych gadżetów kuchennych.

Blender kielichowy

Blender kielichowy to jedno z częściej wybieranych urządzeń tego typu. Misy o dużej pojemności z łatwością mieszczą odpowiednią ilość warzyw, owoców i innych produktów, z których przygotowuje się domowe przysmaki. Zaletą blendera kielichowego jest jego wielkość oraz to, że jest bardzo wygodny i bezpieczny w użytkowaniu. Najlepsze modele są wyposażone w gumowe nóżki, które zapobiegają przemieszczaniu się włączonego sprzętu, gdy urządzenie jest uruchomione. Przyssawki zabezpieczają też przed przypadkowym przesunięciem akcesorium ustawionego na kuchennym blacie podczas prac w kuchni.

Koktajlery, czyli kompaktowe blendery kielichowe

Do szybkiego przygotowywania świeżych, owocowych i warzywnych koktajli, warto rozważyć zakup koktajlera. Jest to blender kielichowy wyposażony w mniejszy kielich, który pełni też funkcję naczynia, w którym można spożywać przygotowany posiłek. Koktajlery są mniejsze od klasycznych nablatowych blenderów kielichowych. Są wyposażone w równie mocne silniki i trwałe noże do kruszenia, rozdrabniania i miksowania. Sporą zaletą koktajlerów jest wygodny kielich, który można zamknąć i wykorzystać do przechowywania koktajlu. To dobre rozwiązanie do przygotowywania pojedynczych porcji ulubionych napojów.

Uniwersalny blender 4w1

Ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają urządzenia uniwersalnego, może okazać się malakser. To uniwersalny blender kuchenny, którego kielich może być wyposażony w różne narzędzia. Malakser dzięki dodatkowym akcesoriom może służyć do krojenia i siekania warzyw. Odpowiednie przystawki pozwalają dostosować grubość cięcia do potrzeb użytkownika, tak aby można było przygotowywać pyszne i świeże surówki oraz sałatki. Dobry malakser posiada silnik o mocy nie mniejszej niż 800 W. Urządzenia tego typu oferują więcej możliwości od klasycznych blenderów kielichowych, a ich ceny kształtują się na podobnym poziomie.

Kuchenne blendery ręczne

Niezależnie od tego, czy w kuchni używa się już klasycznego blendera kielichowego, czy uniwersalnego malaksera, warto rozważyć zakup dodatkowego urządzenia w postaci blendera ręcznego. Taki sprzęt pozwala na rozdrabnianie i miksowanie potraw w naczyniach, w których są przygotowywane. To bardzo wygodne i bezpieczne, szczególnie w przypadku miksowania ciepłych i gorących posiłków, których przyrządzenie wymaga uzyskania odpowiedniej konsystencji.
Warto zauważyć, że dobre blendery ręczne dostępne są wraz z różnymi zestawami akcesoriów. Wśród nich znajdziemy różnego rodzaju naczynia do przechowywania i transportowania przygotowanych koktajli oraz przystawki do miksowania i ubijania, takie jak np. trzepaczki dostępne w klasycznych mikserach. Cena dobrego blendera ręcznego< z zestawem akcesoriów jest porównywalna z ceną zakupu klasycznego blendera kielichowego czy malaksera do ustawienia na blacie.

ukryj